Sākums | Domas 

Atziņas par naudu

Semināra konspekts

Nekāds ārējs naudas avots nepalīdz risināt problēmas. Ir jāmainās iekšēji.

Mīlestība pret naudu – akurāta attieksme, patika to skaitīt, glabāšana ērtā maciņā, lai naudiņai tur patiktu, ar apmierinājumu tērē par nepieciešamām lietām.

Kas mīl alu, tam uz galda vienmēr ir alus. Kas mīl šahu, tam uz galda šaha dēlītis. Ar naudu ir tāpat.

Naudu vajag mīlēt tikpat daudz kā visu pārējo uz šīs zemes. Ja mīl vairāk, tad nauda būs un kopā ar to problēmas – piemēram, ja nauda svarīgāka par sievu, būs ķildas ģimenē vai garantēta vientulība. Ja naudu mīl mazāk, kā daudzi ir audzināti, naudas vienkārši nebūs.

Negatīvi izteikumi un domas aizbaida naudu. Sakot un atkārtojot vārdus „man nav naudas”, mēs radām attiecīgu realitāti. Tie nav joki, visas mūsu domas un vārdi tiek uztverti visdziļākajā nopietnībā un attiecīgas sekas iestājas. Tā vietā trenējam izteikumus: „Es mīlu naudu.” „Es viegli nopelnu cik man nepieciešams.”

Ekonomija uz citiem – to sauc par skopumu. Samaksā ar prieku prasīto cenu par sev nepieciešamām lietām un pakalpojumiem. Pārmaksāt nevajag. Galvenais – darīt to ar prieku!

Ekonomija uz sevi – arī skopums. Sev pažēlotā nauda parasti pie sevis nepaliek, tā „aiziet” – nozog, atņem, pazūd… Ja kaut kas tāds ir noticis, der padomāt – kur noskopojies? Saņem drosmi nopirkt to, ko vēlies! Naudas pietiks!

Naudu var dot citiem tad, kad tā viņiem nes labumu. Ja nauda cilvēku sabojā, notiks tā, ka tev vienkārši nebūs naudas, ko tam cilvēkam iedot, lai kā viņš lūgtu.

Ja uzskati, ka tev viss jau ir, naudas nebūs. Kādēļ lai būtu, ja tev viss jau ir?

Bailes palikt bez naudas. No kā baidies, tas atnāks. Doma ir materiāla un baiļu spēcīgās emocijas to pastiprina. Ja baidies, tad tev ir 100% pārliecība, ka naudas nebūs.

Ja naudu atliek grūtiem laikiem – grūti laiki pienāk. Ja naudu atliek ceļojumiem – būs ceļojumi! Būs patīkami pārsteigumi, ja tos gaidīsi.

Nekas nenotiek gadījuma pēc. Nevar saņemt mazāk, pašam kļūstot labākam.

Neskaidri mērķi. Ja jau šodien saņemsi tik daudz, cik vēlies, ko Tu ar to iesāksi? Noliksi Šveices bankā? Neuztraucies, tā tur jau stāv! Vēlies saņemt labu naudu? Lūdzu, dažas jaunas, labas banknotes!

Ir vērts pievērst uzmanību ārējiem apstākļiem. Daba bieži dod mums vajadzīgo tieši, neizmantojot naudas apkārtceļu.

Aizdot pareizi. Pagātnes pieredze nekā negarantē nākotni. Draugu var ātri pazaudēt. No paziņas ķīlu nepaņemsi. Tādēļ drīkst aizdot nenozīmīgu summu, ko nav žēl zaudēt pavisam. Labāk būt stingram un piespiest draugu meklēt citus variantus, nekā ieķēpāties naudas attiecībās. Tām parasti ir ilgas un nepatīkamas sekas.

Ja parādu neatdod. Jāvaicā sev – ko izdarīju nepareizi? Šāds gadījums māca aizdot pareizi. Nekādā gadījumā nedrīkst ļauties aizdotās naudas radītām emocijām, tās vajag atlaist.

Naudu vajag skaitīt. Saistībā ar neskaidriem mērķiem – uzreiz ir redzams, cik reāli nepieciešams dzīvošanai.

Nabags ekonomē. Tērē, ko nopelnījis, atliek to, kas paliek pāri. Bagātnieks atliek sākumā un tērē to, kas paliek pāri. Saliek naudu pa kabatām un blakus kabatā nelien nekādā gadījumā. Ja kaut kam naudas pietrūkst, prasīt aizdot neērti – kopā taču naudas ir pietiekami! Tātad atliek vien pašam meklēt ienākumus. Un tie atrodas.

Bagātība ir esošās naudas attiecība pret tērēšanas paradumiem.

Finansiālā neatkarība iestājas tad, kad nestrādājot ienākumi ir lielāki kā izdevumi.


Esi kopā ar Sevi!
© Kārlis Šulcs 2008-2012. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 22.09.2008. Atsauksmes sūtīt autoram