Sākums | Domas 

Pārliecināšanas māksla. Instrukcija

Semināra konspekts


Piecu līmeņu loģisks izvedums, pārliecināšana.

1. Īsi un konkrēti pauž domu. Vienā teikumā. Īss, gudrs izteiciens.

2. Izklāsts. Garš un ilgs, visos sīkumos. Ar īso visi ir mierā, te sākas jautājumi, neapmierinātība un strīdi. Izbēgt no strīdiem – izteikties īsi.

3. Piemēri, ilustrācijas, bildes, slaidi. Kur tu to redzēji? – Te, te un te. Reālas dzīves piemēri.

4. Izkliedē visas šaubas, atbild uz visiem jautājumiem, apskata visas novirzes. Pats, negaidot, kamēr tie parādīsies.

5. Parāda, kā šī koncepcija strādā reāla cilvēka reālā dzīvē.

Strīds – brīvprātīgi uzsāk kontrolējamu konfliktu. Ja runā sīki, noteikti būs konflikts.

Ar brīvprātīgiem, piekrist gataviem klausītājiem ir viegli, pietiek ar 1. un 5. punktu, pārējiem punktiem nav jēgas. Ja cilvēki jau sākumā nepiekrīt, vajag visus.

Cilvēki atceras sākumu, beigas un to, kas bieži atkārtojas.

Pirms sākuma jāizrāda cieņa, tā palīdz uztvert. Ja klausītājs neciena runātāju, viņš neko nesaprot.

Klausītājam jābūt saprāta līmenī – jāredz gan līdzības, gan atšķirības. Tikai atšķirības – fanātisms, pārspīlēta pastāvēšana pie savām domām. Tikai līdzības – sentimentālisms. Saprāts redz abus. Pārējie atrodas prāta, pieķeršanās līmenī, loģikas nav, neko neuztver, visu salīdzina ar savu koncepciju, kas līdzīgs, to pieņem, pārējo atmet, aizstāvas. Tādēļ sākumā izklāsta, kas būs, kam paredzēts, kāpēc, lai cilvēki ar citu uztveres līmeni neviltos. Koncepcijas uztveršanai jānobriest.

Iekšējais dialogs starp prātu un saprātu, pieķeršanos un lietišķumu. Redz, kam ir pieķēries, redz, ka tā ir problēma. Savas koncepcijas aizsargā šaubas. Loģika šaubas izkliedē, šo drošības sajūtu. Emocionāla runa iepatīkas prātam un izkliedē šaubas. Loģika, 5 līmeņu pārliecināšana der stingru uzskatu mainīšanai. Ja cilvēks loģiku nepieņem, jāpieiet emocionāli, rosinot žēlumu. Loģika der, ja cilvēks nedaudz pieņem to, ko stāsta, pieņem stāstītāju, ir kulturālā vidē, ir cieņa.

Ir 2 tipu cilvēki. Vieniem sākumā iepatīkas, viņi sāk darboties un sasniedz iepatikušos, saprot filozofiju. Tas ir emocionālais piegājiens. Otriem saprot, sāk darboties, rezultāts iepatīkas – loģiskais piegājiens. Jāsaprot, kas ir kurš, jāiepatīkas visiem. Vajag gan loģiku, gan cirku 50/50. Abi nonāk pie viena secinājuma, bet viens otru nesaprot.

Ja sarunā iesāk 2. līmeni, visi teiks, ka sviests. Ja sāk, jātiek galā ar visiem punktiem. Ja pārliecības nav, tikai 1. un 5. Apvainojums – 2., 3., 4. punkti nesagatavotam klientam vai nesagatavojoties pašam. Jāsavāc daudz piemēru. Tie paredzēti, ja tos iespējams pilnvērtīgi iziet. Ātri – 1. un 5. – kas ir un kā to reāli pielietot. Ievilkt debatēs un nepabeigt, nepārliecināt – nekulturāli.

Pirms kāzām runā īsi, pēc – sāk noskaidrot, kas īsti ir domāts ar vārdiem "es tevi mīlu", sākas jautājumi un strīdi.


Esi kopā ar Sevi!
© Kārlis Šulcs 2008-2012. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 22.10.2009. Atsauksmes sūtīt autoram