Sākums | Domas 

Menedžments jeb 3 izejas no bezizejas situācijas

Galvenais darbā, ģimenē, jebkur ir tas, kurš risina visas problēmas. Par menedžmentu ir sarakstīts tik daudz grāmatu. To visu var apkopot vienā teikumā: ja radusies problēma, vadītājam tā jāatrisina. Ja nevar atrisināt, jāiet strādā cita vadībā. Menedžments ir rakstura stiprums, gribasspēks, apņēmība. Īsts menedžeris ir gatavs risināt problēmas, lai kādas tās būtu. Kad tās rodas, viņš tās risina.

Plānošana ir salīdzināma ar slinkošanu. Burtiski – ja no rīta radusies problēma, vakarā tai jābūt atrisinātai. Dzīvē nav nekā sarežģīta, ir slinkums. Tikko sastopam kaut ko sarežģītu, tas ir slinkums.

Pieradums risināt problēmas rodas audzināšanas rezultātā.

Ir 3 veidi, kā iziet no jebkuras bezizejas situācijas. 1. Ļoti dārgi un ar ļoti lielu piepūli. To visi māk. 2. Nedārgi un viegli. Tas ne visiem izdodas. 3. Bez maksas un patīkami.

Ja cilvēks trenējas katrā situācijā atrast trešo vai vismaz otro paņēmienu, viņš kļūst vieds. Ja cenšas izdarīt bez maksas un patīkami, izdodas vismaz nedārgi un viegli. To vajag trenēties un tas izdodas.

Ja viss padodas nedārgi un viegli, tas ir liels speciālists, visiem vajadzīgs. Pie vieda speciālista iet prasīt otro un trešo risinājuma veidu, jo pirmo visi tāpat zina. Ja tāds cilvēks ir zināms, pie viņa vajag iet un vaicāt.

Taču galvenais ir trenēties pašam atrast pārējos variantus. Pie speciālista vajag iet un pavaicāt, vai paša atrastie tiešām ir no otrā vai trešā veida. Nereti paša atrastais bezmaksas variants izrādās ļoti dārgs un ļoti grūts.

Menedžeris ir tas, kurš risina problēmas un prot to darīt vismaz lēti un viegli.

Raksta sagatavošanai izmantotas V. Ruzova lekcijas.


Esi kopā ar Sevi!
© Kārlis Šulcs 2008-2012. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 10.03.2010. Atsauksmes sūtīt autoram